ТЪРСИМ АНАЛИЗАТОРИ НА ПОВЕДЕНИЕТО НА БОЙКО

Здравейте! Ако искате да станете автор в нашия блог и да описвате подвизите на "премиера" Борисов и неговите "министри", пишете ни на skaramush.bg@gmail.com - ще получите инструкции как става включването в нашия екип.







30 юни 2010

Бойко и милионерите

0 кажете си мнението
В официоза мазно се подмазват на "премиера", но не са се усетили как го вкарват в капана:

"Лошото е политици да стават милионери. Лошо е, че Доган е милионер. Така премиерът Бойко Борисов коментира днес имотните декларации на политиците, публикувани вчера. Консултантските хонорари са узаконен рушвет, каза още Борисов по повод доходите на лидера на ДПС и подчерта, че този хонорар е взет със знанието на Станишев, Първанов и Сакскобурготски.
"Ето това е Тройната коалиция", коментира премиерът и допълни -"те нямат нито срам, нито очи".
Попитан какво ще каже за замогването на своите депутати, Борисов призна, че е останал изненадан, но допълни, че тези хора идват от бизнеса и е добре бизнесът да печели. Не е лошо частниците да са милионери, лошото е политик да е милионер - или си политик и спазваш правилата, или си бизнесмен, обясни премиерът."


Какво не можем да разберем от този репортаж?
1. Самият Бойко милионер ли е или мулти-милионер?
2. Всички хора на Бойко ли идват от бизнеса?
3. Какво ще стане с Неговите политици, които са милионери?

Бойко открива закусвалня, US-посланикът помага

0 кажете си мнението
От блога на Жоро и Първан
Станишев откри несъществуваща магистрала. Борисов откри нейната бензиностанция и закусвалня

"Боже, на какво зрелище станах неволен свидетел! Гледах без звук репортаж на националната телевизия. Без звук човек обръща внимание на тонове подробности, които иначе пропуска.
Та, надписът под картинката гласеше нещо от сорта на „нови търг. обекти на магистрала „Срума” Нямали място хората и съкратили търговски на търг. Аз обаче в първия момент наивно се радвам и викам: нов търг ли? Значи ще строят нещо там, ще я има тая магистрала.
Но не би. Били нови търговски обекти. И то какви! Бензиностанция и закусвалня. „Шел” и „Макдоналдс”. Това видях. И кой ги открива? Бойко Борисов, естествено. Плевнелиев. И – забележете – американският посланик. Негово превъзходителство, който окончателно се превърна в безпрецедентна мерудия на всяка манджа. В един момент горкият оператор беше забравил за Превъзходителството и премести камерата като последен сватбарски снимач, само за да влезе и Уорлик в кадър.
Е, това вече е прекалено! Прекалено е. Няма магистрала „Струма”, но те откриват търговски обекти! Помните ли, впрочем, как предизборно Станишев откри километри от несъществуващата магистрала „Люлин”. Тогава Борисов отсече: открихте километри от никъде до никъде на несъществуваща магистрала. Е, сега господин Борисов, успя да надмине Станишев и откри търговски обекти на несъществуващата магистрала. При това под благия поглед на задокеанския си надзорник – онзи, който единствен напоследък го легитимира в очите на блажените вярващи. (целият текст тук)


Какво разбираме от този материал?
1. Че все повече стават хората, които виждат пясъчните замъци на "премиера", но и идващите вълни от морето?
2. Че на "премиера" не му пука от такива публикации?
3. Че и Плевнелиев, иначе добър мениджър, става жертва на популизма?

29 юни 2010

Още една публична тайна за Бойко лъсна

0 кажете си мнението
За мнозина днешния брой на вестник "Труд" ще остане в историята с първото публично разкритие за личния живот на Бойко. Направено е от Кеворк Кеворкян:

"Един пример ни даде “Календар” на Нова, когато Даниела Тр. и Николай Дойнов защитиха малката Мария от големия Б. Б. Ден преди това бяхме чули най-фамозната реплика напоследък на нашия Бойко, отправена тъкмо към горката Мария.

Небето беше безоблачно, дори кротък ветрец не смущаваше покоя на премиера, изобщо нищо не предвещаваше този трясък от устата на гръмовержеца: “Точно на тебе знаеш кога ще ти отговоря!” Това прозвуча като писъка на вувузела в спокойна нощ в малко провинциално градче.

А само два дни преди това и ръководството на Нова телевизия бе заявило смело, че няма никакъв натиск от страна на правителството върху влюбените им главици.

И уууу - вувузела. Но в “Календар” водещите не се поколебаха, вероятно самосиндикално, да разчоплят вувузела. Сториха го тънко, но и достатъчно категорично. За останалите медии тази реплика мина почти незабелязана.

Мария (Цънцарова), от своя страна, кротко поясни, че “нямат история с премиера”. Може би пък точно това да е причината."


Какво разбираме от този откъс?
1. Че за пръв път в сериозен вестник се появява информация за връзките на "премиера" с журналистките?
2. Че за пръв път някой намеква, че ако дадена журналистка не е имала "история с премиера", това може да е причина за неговия гняв?
3. Че това може да е последната статия на Кеворкян, особено ако срещу него се настроят не само хората около "премиера", но и самият Борисов?

28 юни 2010

Бойко, депутатите и отговорността

0 кажете си мнението
Според съпредседателя на ПГ на ГЕРБ Красимир Велчев, нещата в България са много по-зле, отколкото сме знаели:

"- Имате ли механизми в ГЕРБ да го извадите от парламента, след като това не е регламентирано в конституцията?
- По конституция няма как да извадим човек. Но отговорността се носи от ГЕРБ и затова всеки е подписал декларация, че ако му се поиска оставката, е длъжен и ще напусне парламента. Ако не спази обещанието, няма само ГЕРБ да е потърпевш, защото всичко остава и за негова сметка. Защото този човек става политически мъртвец и няма да има бъдеще."


"Работил съм в частния бизнес и синът ми продължава да работи там, защото убеждението ми е, че хората там са най-свободни."


"- Защо извъртате нещата? Аз съм сигурен, че Борисов иска да е полезен за всички, а вие казвате - да е харесван. Той много пъти ми е казвал: Това, което най-много ми тежи и ме смачква, е отговорността, която поех.
Защото цялата отговорност носи той. И не може утре като Станишев да каже, че му е виновна тройната коалиция. Сам си е определил и назначил хората и си носи отговорността. Даже когато ние от парламента имаме забележки към някой министър, той директно казва - това е моят екип, аз нося отговорност, вие си гледайте вашите неща."


Какво разбираме от това интервю?
1. Че според депутата в държавната администрация няма свобода?
2. Че не ни казва какво стана с рапъра-депутат, който си подаде оставката скоропостижно след изборите и - по логиката на господина - трябваше да е вече сериозно навлязъл в политиката?
3. Че е забравил какво каза самият "премиер" - че е най-лесно да бъдеш премиер, само натискаш копчетата и командваш министрите?

24 юни 2010

Бойко и свободата на Интернет

0 кажете си мнението
Преди няколко дни в Парламента се завъртя поредната идея за контрол върху сайтовете, уж по време на избори.

По-долу публикуваме отговор на анонимни блогъри - също като нас - на тези опити.

А какво разбираме ние от намеренията на "депутатите"?

1. Че се страхуват от Интернет и затова искат да го контролират?
2. Че демонстрират некадърността си, като си мислят, че могат да имат контрол върху цялата Световна Мрежа?
3. Че на Бойко явно не му харесва свободата в Интернет - защото иначе не би се опитвал да я ограничава, нали?


Моят блог е крепостта на ума ми!

Ние анонимните блогъри, заявяваме, че не сме съгласни с новите напъни на правителството , да наложи цензура върху свободното изказване на мнение и отношение, към даден човек или проблем в интернет, използвайки различни благовидни предлози.

Ние заявяваме, че ще браним своята анонимност, до пълното разобличаване на политическите, икономическите и журналистическите машинации, използвани от политическите партии и отделни политически лица, с цел покриване на истината и цензуриране на мнението на отделният човек.

Ние заявяваме, че сме против всякакъв насилствен опит за налагане на публикуване на странично мнение, под формата на статия-отговор, на блога където пишем, освен ако не сме дали изрично съгласието си за това (свободни при нас са коментарите), тъй като интернет е достатъчно голям за да може засегнатият да направи свой блог, където ще може да отговори в какъвто размер си иска.

Нашият блог е крепостта на ума ни и ние избираме кой да поканим на гости в него. Задължаването да даваме право на отговор на всеки почувствал се засегнат е все едно да ни съдят за дискриминация защото каним на гости в къщи само приятелите си, а не всеки когото срещнем на улицата и когото не харесваме.

Ние заявяваме, че от днес нататък, ще работим с всички сили, за това тези управляващи и техният безумен популизъм да бъдат разобличаванеи и осмивани, както и за предсрочното прекратяване на мандата им.

Ние призоваваме, всички блогъри, всички ползватели на социални мрежи, всички интернет потребители, всички търсещи истината, свободата и възможност за свободно изразяване и общуване в интернет, независимо дали ни харесват или ни мразят, да се противопоставят с цялата сила на тяхното перо, на този пореден опит за погазване правата на отделния гражданин. Защото днес може да е на власт партията на която симпатизирате, но утре на власт може да дойдат вашите политически опоненти и законите да се обърнат срещу вас.

Ние знаем, че тази стъпка на правителството, разкрива неговият страх, неговата паника, неговата обърканост и неговото неистово желание да държи под тотален контрол медииното пространство, за да прикрие своята некадърност, безхаберие и неадекватност.

Нашето мнение е, че това правителство води страната ни към упадък и банкрут, до нова Виденова зима. Ние не искаме да допуснем това и ще работим, доколкото го позволяват силите ни това да не се случи.

Нашето оръжие са клавиатурата, мишката и развинтеното ни въображение. Ние сме политически дезориентирани и не принадлежим към нито една политическа, силова или бизнес групировка. Ние ще осмиваме всичко и всеки, навсякъде и по всяко време. Ние ще се ебаваме с властимащите, така както те се ебават с нас. Смехът е последното ни, но най-силно оръжие.

Бойко Борисов

Бойко Борисов
Снимка "Дневник", От срещата с Джанет Наполитано.