ТЪРСИМ АНАЛИЗАТОРИ НА ПОВЕДЕНИЕТО НА БОЙКО

Здравейте! Ако искате да станете автор в нашия блог и да описвате подвизите на "премиера" Борисов и неговите "министри", пишете ни на skaramush.bg@gmail.com - ще получите инструкции как става включването в нашия екип.







29 януари 2010

Бойко и Русия

0 кажете си мнението
Поучителен материал в "Руский репортер" за Бойко. Прочетете цялата статия, а тук вижте някои цитати:

С приходом Борисова, большого спортивного мужчины, как говорят, отменного каратиста, в приемную ворвался устойчивый аромат чеснока — судя по всему, мэр пришел на работу сразу после доброго болгарского завтрака.

О Лужкове Борисов говорит с явной приязнью. У них и вправду много общего — не только любовь к спорту и славянские корни.

Значит, Болгария не настолько демократичная, как Россия.

Бойко Борисов считает, что коммунизм по-прежнему опасен. Именно коммунисты вынудили его уйти из МВД в большую болгарскую политику:
— Коммунисты пришли к власти. Как с ними работать? Если бы я там остался, я должен был бы всех их арестовать… У социалистов интересный электорат. Половина из них ходит в русских шапках. Они собираются у памятника Советской армии, вешают на себя свои ордена, медали, поют «Катюшу» и «Калинку».
— И это плохо?
— Плохо, что эти люди связывают свою молодость с этой эпохой, с этими идеями. Они были в Мос­кве, в коммунистических бригадах. Часть из них жената на русских и мечтает о времени своей молодости. Они дисциплинированно голосуют за коммунистов. Это пенсионеры, которые ждут больших пенсий и коммунизма.

- Болгарии удается балансировать между Европой, США и Россией. Моя партия продолжит эту линию. Меня пригласили в октябре в Москву на праздник спецслужбы — генерал Тихонов. Каждый год из Болгарии приглашают только меня. И каждый раз руководство ФСБ зовет меня на ужин. Я в хороших отношениях даже с ними. Меня награждали орденами ФСБ, оружием спецназа.



Какво разбираме от този материал?
1. Че според Бойко Русия е демократична държава?
2. Че Бойко сам се хвали с фалшивите ордени от ФСБ?
3. Че Той така и не е разбрал какво значи да "има нещо общо с Лужков", чиято съпруга е милиардерка - почти като "другарката" на Борисов?

28 януари 2010

Бойко и принудителното чистене на сополи

0 кажете си мнението
Вчера Бойко се отнесе към Румяна Желева като към сопол. При това в Парламента.

Всеки, който е следил случващото се по време на обсъжданията на промените в "кабинета" Му е разбрал следното:

Желева не се представи добре като кандидат-комисар и по този начин, продължавайки да бъде министър на външните работи, щеше да създава проблем за България. Борисов каза на БСП, че лошото представяне на Желева било резултат на "комплот", "планиран удар, който направихте добре". "В случая беше нанесен успешен планиран удар върху нас. С новата кандидатура за еврокомисар обаче в пъти ще излезем над този скандал“. Бойко призна, че промените са "по принуда"


Какво разбираме от тези Негови думи?
1. Че след като обясняваше как Желева е много добра, днес Се отърва от нея както човек се отървава от сопола си, с изсекване?
2. Че продължава да търси заговори срещу Себе си?
3. Че не става ясно след като Николай Младенов е бил "логичният избор" за министър на външните работи, защо не го назначи за министър още през юли?

26 януари 2010

Бойко и лидерството

1 кажете си мнението
От блога на Първан и Жоро, автор Първан Симеонов:

"Грешка е, че се съобразихме с общественото мнение за следенето на данните от мобилните оператори и интернет. Убеден съм, че греша, но така поискаха хората. Това е буквалният синтез от думите на министър-председателя Бойко Борисов преди малко в едно предаване, което не бях гледал отдавна. Досега знаех, че Борисов е в състояние да изговори противоположности и да застане на различни позиции в рамките на часове. Но това вече е нещо качествено ново: тук това се случи в няколко изречения. Разноречието доби шизофренни нотки. Този път Борисов не просто изказа противоположни твърдения. Той ни направи свидетели на вътрешния си диалог. Признавам, никога не съм чувал политик да каже „убеден съм, че греша”. Признавам, никога не съм чувал политик така симпатично да си измие ръцете с общественото мнение.

Всъщност, присетих се за една моя стара чуденка: защо му е на Борисов цялото това одобрение, когато той не може да инвестира и една прашинка от него в името на свое политическо решение, което смята за правилно. Защото така беше още навремето: тогава шепа баби в изблик на локален егоизъм бяха в състояние да убедят кмета Борисов да преосмисли плановете си за завод за боклука, например. Днес няколко вестникарски публикации могат да убедят премиера Борисов да преосмисли каквото и да било. Дори решения, които са взети с цялата решителност, която образът на Борисов предполага. Или с цялата дисциплина на производната му партия.

Но нали тъкмо това отличава политиката от пазара? Невинаги е възможно да се разположиш спрямо наличните предпочитания. Трябва да ги моделираш. Невинаги интересът на мнозинството е общественият интерес. Нали затова са лидерите – да го провидят, да го наложат, да убедят в правотата си, да проведат политиките. И в крайна сметка, ако се налага – да се разделят с част от одобрението си в името на по-висша цел или по-далечна цел. Това е въпрос за лидерството в политиката, за личния подпис. За отговорността. Същата онази ясна, дори оличностена, политическа отговорност, която ГЕРБ използва вече няколко години в посланията си. И която го отличава от парцелираната процедурна демокрация, която виждахме доскоро.

Прав ли е Борисов за следенето на данните в интернет и от мобилните оператори? Не знам. Не това е въпросът. Въпросът, който си задавам вече месеци, е лидер ли е Борисов? По-скоро: може ли да бъде лидер онзи, който, овластен да управлява от мое име и в мое име, черпи политическата си състоятелност от заклинанието „така искат хората”. Истинско ли е тогава най-борисовското от политическите качества на показ – решителността? Истински ли е тогава почти митологичният образ на кацащия от небето държавник, който разпръсква блокадата? Истински ли е? Защото това отдавна не е въпрос за пиар. Това, на практика, е въпросът за историческа роля на Борисов. Или по-скоро за това дали Борисов осъзнава изискванията на ролята, в която днес се намира. Дали това ще бъде един голям разказ в историята ни или пък ще остане едно голямо приказване."

Какво разбираме от тази статия?
1. Че има и смели журналисти в България?
2. Че Първан Симеонов правилно е доловил, че Борисов не може да вземе решение, което е непопулярно?
3. Че за пръв път образът на "премиера" е изцапан?

25 януари 2010

Бойко и народа

1 кажете си мнението
Зрителите на Би Ти Ви знаят, че Бойко Борисов е чест гост на екрана на тази национална и уважавана телевизия.

Вчера, в предаването "Нека говорят" г-н Борисов, "премиер" на страната, каза толкова много неща, че ако не сте го гледали няма да можете да ги повярвате, дори да ги цитираме изцяло. Все пак, в "Труд" можете да прочетете някои от тях.

Какво разбрахме от телевизията?
1. Че милиционер с милиционер най-добре си общува?
2. Че за Бойко предлагането на Румяна Желева за еврокомисар е било "тактика" с цел да нанесе "тежък нокдаун и нокаут" на противника?
3. Че той има само една грешка като политик - съобразяването с общественото мнение?
4. Че "премиерът" е толкова добър - направо слънчице?

20 януари 2010

Бойко и Руми - II

1 кажете си мнението
Във втория епизод на сапунения сериал, "премиерът" приема оставката на "външния министър", но прави това не чрез акт на правителството, а с решение на ИК на ГЕРБ. Очаквайте епизод III, когато Румито ще напусне и шефския пост в Европейската народна партия. "Те са много разочаровани, но приеха решението й", ще каже "премиерът". Помолен за коментар, днес той каза: "аз ги назначавам, те се отказват" и допълни, че новият министър е вече ясен, защото банката кадри на ГЕРБ е голяма.

Какво разбираме от днешната новина?
1. Че Румяна Желева се оказа повече мъж от много мъже в ГЕРБ?
2. Че Румяна Желева има качества, липсващи на "премиера"?
3. Че сагата с МВнР ще продължи?

Бойко Борисов

Бойко Борисов
Снимка "Дневник", От срещата с Джанет Наполитано.