ТЪРСИМ АНАЛИЗАТОРИ НА ПОВЕДЕНИЕТО НА БОЙКО

Здравейте! Ако искате да станете автор в нашия блог и да описвате подвизите на "премиера" Борисов и неговите "министри", пишете ни на skaramush.bg@gmail.com - ще получите инструкции как става включването в нашия екип.







30 април 2010

Бойкомат, Бойкомет и Бокомат

0 кажете си мнението
По обичайния си подлизурски маниер, "Труд" пише:


Съобщение на правителствената пресслужба:

Министерският съвет прие постановление, с което забранява използването на думата “телевизор”. Навсякъде тя ще се заменя с “бойкомат”.



Питаме се:
1. Думата "бойкомат" (от автомат) да не е "бойкомет" (от лай.омет)?
2. Не е ли по-правилно да се казва "бокомат" или "тиковмат"?
3. А какво ще каже "цецкомат"-ът за това ПМС?

29 април 2010

Страхопъзльото Бойко

0 кажете си мнението
Вчера Бойко отново прояви типичния за всеки набеден за мъжкар политик:

Борисов се ядоса на въпросите за готвени от синдикатите протести и коментира: "Добре дошли са. Аз ще протестирам на другия тротоар".
Той отново изтъкна, че всички недоволни сегашната ситуация през изминалите четири години са мълчали.
Президентът и аз да се откажем от мандата, да се явим на избори, и да решим проблема, ако има такъв, призова Борисов. "Казал съм – веднага избори, излизай, Първанов, на всички избори. Аз нямам грам вина в това, което съм наследил", продължи той.
"Ще обера аз за тези 20 години, това което са направили синдикатите, президентът, всички мошеници от БСП и Синята коалиция”, коментира още премиерът


Какво разбираме от казаното от "премиера"?
1. Че той се плаши от протестите, вместо да реши проблемите на работниците?
2. Че не е разбрал, че президентът не се явява на избори, защото това е неговият втори и последен мандат?
3. Че удобно "изпуска" управлението на ДПС и НДСВ в продължение на 8 години?
4. Че е забравил, че 4 години Той самият управляваше МВР, а в следващите 4 години управляваше и София?

Какво забелязваме в поведението на "премиера"?
Че очевидно изпитва голям стрях от работата в Министерски съвет. Това си личи и по останалата част от неговите коментари в mediapool и vsekiden.com? Че съжалява за думите си, че е по-лесно да работиш като премиер, отколкото като кмет и търси начин да се махне от това място?

28 април 2010

Бойко и географията

1 кажете си мнението
Ето какво се появи в новините:

Бойко Борисов: Освен това още нещо, което е много важно да знаят зрителите.
Водещ: Набързо само да ви помоля да го кажете.
Бойко Борисов: Защото и аз не го знаех. Ние имаме, при подписването на споразумение с ЕС клауза, в която подпомагаме слабите и бедни държави.
Водещ: Кои?
Бойко Борисов: И тези пари, които ние опрощаваме реално, ще ни влязат в тази точка все едно сме... Вместо да внасяме вноски да подпомагаме бедните страни, ние ще искаме тези пари да ни се приспаднат все едно сме ги дали сега за тези страни.
Водещ: Ама Сирия не е бедна.
Бойко Борисов: Моля?
Водещ: Сирия не е бедна.
Бойко Борисов: Ами то аз не знам да има в Арабския свят бедна страна.
Водещ: Е именно де. Кого подпомагаме тогава?

Какво разбираме от това?
1. Че Бойко си мисли, че "Арабския свят" включва само богатите на петрол страни? Явно не е чувал, горкият, за Египет, например?
2. Че не знае за елементарното задължение на България да подпомага не само "слабите и бедни държави", а и съседите?
3. Че не знае, че няма силни и слаби държави, а такива, в които се управлява демократично и такива, в които властта се наследява по най-недемократичен път?

26 април 2010

Бойко и управлението

0 кажете си мнението
Бойко Борисов демонстрира отново, че не го е грижа за хората. Отдавна се вижда, че във всичките си изяви "премиерът" говори за държавата като за нещо, което е по-важно от хората, но сега го има вече черно на бяло:

Бойко Борисов: Целта ни е да спасим държавата
24 април 2010 | 11:14 | Агенция "Фокус"
Варна. В условията на тежка икономическа и финансова криза, борбата с престъпността, основна цел на правителството е да спасим държавата. Това заяви днес във Варна премиерът Бойко Борисов, предаде репортер на радио „Фокус” - Варна.


Какво разбираме от това изказване?

По изключение ще направим коментар по темата:

Ало, "премиера"!?
В другите страни, в условията на тежка икономическа и финансова криза, управляващите не спасяват държавата, а спасяват гражданите: предлагат стимули за бизнеса, облекчения за работодателите, за социално слабите и други подобни мерки, за които правителството "Борисов" не само не е чувало, но и не иска да чуе.
Да сте чули Обама да се оплаква от наследството от Буш? И не че няма защо - две войни, рекорден търговски и бюджетен дефицит, фалирали банки... Не сте го чули, г-н Борисов. Нито пък ще чуете Вашите приятели Саркози, Меркел, Браун да го сторят. Дори гръцкият премиер Папандреу, дори и той не се оплаква толкова, колкото Вие. А Гърция се оказа не в криза, а във фалит.

1. С тези думи лъсва цялата икономическа политика на правителството?
2. Бойко демонстрира пълна незаинтересованост за хората?
3. За него е важно държавата да е "спасена", за да има пари за СиБанк?

24 април 2010

Бойко ходи на мач в Мадрид на държавни разноски

0 кажете си мнението
Е-Вестник пише:

Бойко Борисов е ходил с правителствения самолет „Фалкон” на мача „Реал” – „Барса” в Мадрид. Това научи e-vestnik от добре осведомени източници.
За ходенето на мача не беше тайна – няколко вестника съобщиха. Но за „Фалкона” – никой не съобщи. Това посещение на мач щеше да остане скрито, ако не са любопитните журналисти и испанските медии.

Странното обаче е, че няколко вестника съобщиха накратко, че премиерът Бойко Борисов гледал в Мадрид мача „Реал” – „Барса”, сякаш това е най-естественото нещо на света, особено при страна в криза, където същият този премиер обяснява как трябва да затягаме коланите и спира плащания за какво ли не, включително социални.

Формалният повод да иде българският премиер на този прочут мач е среща с лидера на испанската народна партия Мариано Рахой. Дори гледали заедно мача.
Представя ли си някой какво щеше да стане, ако бившия премиер Станишев беше отишъл с правителствения самолет да гледа подобен мач с някой европейски лидер на социалистите? Самият Бойко щеше да изригне кат’ вулкан.

Сега – мълчание. Щом е за Бойко – може. Да си ходи човекът на мач, той е пич, запалянко като нас, що да не гледа „Барса” – „Реал”? – ще кажат феновете му. Само че защо заради това трябва да плаща данъкоплатецът?

И това е двоен стандарт. Защо за Бойко може всичко, което не е позволено на предишните?
Що не се обади и някой политик по случая? Къде е Сидеров, този защитник на народните пари? Що не попита Борисов как така троши от окастрения бюджет за разходки до Мадрид? Не. Тишина. Сидеров е като на тупан малката пръчка в очертаващата се двойна коалиция ГЕРБ – „Атака”. Бойко думне с тъпана, Волен тръцне с малката пръчка отзад.

Може би някой трябва да каже на Борисов – я се качи на стария ТУ 154 и лети с него, като си толкова голям популист, че спря поръчката на новите два самолета „Еърбъс”, които поръча предишното правителство. И добре че по-предишния премиер Симеон купи това малко самолетче „Фалкон”, че сега щяха да бъдат потрошени повече пари за футболната разходка.

Не е ли редно партията ГЕРБ да плати това пътуване до лидера на сродната партия там?

Не е ненормално един премиер да иде на мач. Например за същия мач имал билет и полският президент Качински, съобщават испанските медии. Но той отменил ходенето, за да пътува за Катин и същия ден загина.
Ненормално е обаче да си уреждаш партийна среща, за да гледаш мач. Щото на това намирисва работата. Защитниците на премиера сигурно ще кажат – ама важно е, партийна среща, с лидера на сродна партия в Испания. Важно, да. Що не иде на собствени разноски? Или с другарката си Цветелина, тя да му плати?

Навремето Пенчо Кубадински стриктно се пазел да ходи на лов из Африка, макар всички да бяха убедени, че е потрошил много държавни пари за това. Самият той обясни, че използвал, като го канят домакините в африкански държави, на официални посещения. И тогава го водели на лов, защото му научили мераците и защото няма къде толкова да го заведат по заводи и рафинерии, като у нас.

Сегашният премиер по-правилно ли постъпва от Кубадински?


Какво разбираме от тази статия?
1. Че има журналисти, които все пак се осмеляват да протестират?
2. Че такава статия може да се появи само в Интернет?
3. Че на Бойко не му пука вече за мнението на хората?

Бойко Борисов

Бойко Борисов
Снимка "Дневник", От срещата с Джанет Наполитано.